Zahtjevi za isplatu božićnica

Objavljeno: 06.10.2020.

,

Poštovani,

Zahtjevi za isplatu božićnica se mogu podnositi te se božićnica isplaćuje pod uvjetom da podnositelji imaju prijavljeno prebivalište na području Općine Sveti Filip i Jakov, da su korisnici invalidske, starosne ili obiteljske mirovine, mirovine ostvarene sukladno odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji i Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba te da im iznos mirovine ne prelazi 3.000,00 kn.

Božićnica se isplaćuje u novcu, u sljedećim iznosima:

-          umirovljenicima s mirovinom manjom od  500,00 kn isplaćuje se iznos od 500,00 kn

-          umirovljenicima s mirovinom od  500,01 kn  do 1.000,00 kuna isplaćuje se iznos od 400,00 kn

-          umirovljenicima s mirovinom od  1.000,01 kn  do 2.000,00 kuna isplaćuje se iznos od 300,00 kn

-          umirovljenicima s mirovinom od  2.000,01 kn  do 3.000,00 kuna isplaćuje se iznos od 200,00 kn.

Božićnica će se isplaćivati tijekom prosinca 2020. godine na tekuće račune umirovljenika.

Iznimno, umirovljenicima koji nemaju tekuće račune božićnica će se isplatiti u gotovini.

Umirovljenici koji udovoljavaju uvjetima za ostvarivanje prava na isplatu božićnice, trebaju podnijeti zamolbu za isplatu na pisarnicu Općine Sveti Filip i Jakov, uz koju se prilaže:

-          odrezak od posljednje mirovine

-          broj tekućeg računa

-          kopija važeće osobne iskaznice.