Rekordan broj trkača na 14. atletskoj utrci “Cvjetnom obalom”

Autor: BNM Portal
Izvor fotografije: Jakov Đinđić
Objavljeno: 22.07.2019.

Proteklog vikenda u Sv. Filipu i Jakovu se održala tradicionalna 14. atletska utrka "Cvjetnom obalom 2019" u dužini od 10 km. Na glavoj utrci nastupilo je ukupno rekordnih 147 trkača iz čak 11 različitih zemalja ( Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Srbija, Danska, Francuska, Njemačka, Mađarska, Poljska, Slovačka i Norveška).

Utrku je otvorio načelnik općine Sv. Filip i Jakov Zoran Pelicarić- Peco koji je pozdravio natjecatelje prije samog starta.

Pobjednik utrke bio je Slovenac Klemen Šparning s novim rekordom staze koji sada iznosi 34: 27 min. Drugo mjesto je osvojio prošlogodišnji pobjednik Ivan Bulić iz A.K. "Dubrovnik" s vremenom 35:32 min, a treće mjesto je osvojio također član A.K. "Dubrovnik" 35:57 min. Pobjednica utrke bila je Hrvatska reprezentativka u maratonu Nikolina Stepan iz A.K. "Svetice" - Zagreb s vremenom 37:55 min, drugo mjesto kod žena je osvojila Maja Urban iz A.K. "Dubrovnik" s vremenom 41:59 min a treće mjesto je osvojila Ljiljan Mislov- Brkić iz M.K.. "Festina Lente" iz Zadra s vremenom 43:26 min.

U sklopu ove utrke se održalo i prvenstvo Zadarske županije na 10 km. Najbolji kod muškuraca su bili: Juraj Bilaver (A.K. "Alojzije Stepinac"), Jurica Kvartuć (M.K. "Festina Lente" i Mario Srdarević iz (A.Š.K. "Rogovo"). Kod žena su sve tri pobjednice bile iz M.K. "Festina Lente" a one jesu: Ljiljana Mislov-Brkić, Natalija Gulin i Sandra Bosnić. Na utrci u Sv.Filipu i Jakovu je nastupila i bivša ministrica i podpredsjednica Vlade RH Maritina Dalić koja je i pobjedila u kategoriji M-45 s vremenom 48:30 min.

Prije glavne utrke održale su se i dječje utrke od 100 m do 500 m, gdje su nastupili od predškolskog uzrasta pa do 8 razreda osnovne škole. Ukupno je u dječjim utrkama nastupalo 138 djece.

Medalje za najbolje natjecatelje su dijelili bivši predsjednik i dopredsjednik A.Š.K. "Rogovo " Jakov Baričić i Šime Stanić te predsjednik Atletskog saveze Zadarske županije Slobodan Miolović. Pehari za pobjednike tradicionalne atletske utrke podijelio je sadašnji predsjednik A.Š.K. "Rogovo" Ivan Pikunić.