Priopćenje o projektu "OPGovi Hrvatske" - Hrvatska zajednica županija i udruga Inovativni projekti

Autor: Udruga Inovativni projekti
Izvor fotografije: Udruga Inovativni projekti
Objavljeno: 21.04.2020.

Dostavljamo Vam priopćenje i zamolbu vezano za projekt "OPGovi Hrvatske", a kojeg provodi udruga Inovativni projekti iz Rijeke i Hrvatska zajednica županija.
Radi se o web platformi kojoj je za cilj obuhvatiti svih 162.966 OPG-ova na području 20 županija i Grada Zagreba. Na njoj sustavno radimo proteklih godinu dana, a možete ju pregledati na sljedećoj poveznici:
www.opgovi.hr.

Temeljna svrha ove platforme je samostalna izrada i upravljanje vlastitom stranicom za svaki pojedini hrvatski OPG. Nažalost, velika većina OPG-ova ne posjeduje vlastitu web stranicu putem koje bi na osobniji način predstavila rad svoje obitelji. Sada će to moći napraviti.

Od dodatnog sadržaja na platformi moći će se pronaći aktualni natječaji od lokalne, preko regionalne i nacionalne pa sve do europske razine.
Nadalje, u info kutku će biti svi relevantni dokumenti za OPG-ove, a odnose se na osnivanje, izvještavanje, umrežavanje i slično. Ukratko - polazišno i centralno mjesto svih hrvatskih OPG-ova.

Što se tiče korisnika njihovih usluga, tj. svih građana, oni će jednostavno prema županijama, gradovima, općinama i kategorijama moći pretraživati platformu kako se ona bude nadopunjavala. Također, bitno je za napomenuti da mi nećemo unositi samostalno podatke o OPG-ovima. Ipak, radi se o osobnim podatcima, a svrha platforme je da svako gospodarstvo samostalno izrađuje i uređuje svoju stranicu koju na koncu može istaknuti i na vizitkama. Primjera radi, objavili smo po jedan OPG iz svake županije, a oni su bili finalisti izbora najboljeg OPG-a "Zlata vrijedan" 2019. godine.

U prilogu Vam dostavljamo:

1. Obavijest
2. Upute za registraciju OPG-a
3. Prikaz primjera web stranice OPG-a na različitim uređajima 4. logotip projekta

Za kraj bi napomenuli da se radi o neprofitnom projektu dviju neprofitnih organizacija, odnosno da je on u potpunosti besplatan za sve korisnike.

Način funkcioniranja naše web platforme www.opgovi.hr je vlastito dodavanje podataka

od strane OPG-ova s obzirom da se radi o osobnim podatcima. U Hrvatskoj je registrirano 162.966

obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava. Rijetki među njima imaju vlastitu internetsku stranicu

putem koje na osobniji način mogu predstaviti svoj rad. Upravo to je temeljna svrha ove platforme

– samostalna izrada i upravljanje vlastitom stranicom za svaki pojedini hrvatski OPG.

Ovaj projekt je besplatan i ne generira dobit, a razvijen je isključivo dobrom voljom volontera

udruge i članova Hrvatske zajednice županija. Za primjer, izradili smo po jednu stranicu za

svaku županiju koristeći podatke o prošlogodišnjim finalistima nagrade „Zlata vrijedan“,

odnosno za 21 OPG.

MISIJA

Pružati relevantne informacije i redovito ažurirane podatke o hrvatskim OPG-ovima, biti

im stalna podrška u razvoju te ih na najbolji mogući način prezentirati krajnjim korisnicima

njihovih proizvoda .

VIZIJA

Biti polazišno mjesto obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima Hrvatske i svim

zainteresiranim građanima za korištenje njihovih proizvoda, a u svrhu zajedničkog prosperiteta.

Dodatne informacije možete dobiti na: info@opgovi.hr, broju mobitela 098 164 97 79 ili na web stranici www.opgovi.hr

Obavijest.pdf

Upute za registraciju OPG-a.pdf