Općina Sv. Filip i Jakov planira provesti i drugi dio uspješnog projekta “Zaželi“

Autor: Općina Sv. Filip i Jakov
Izvor fotografije: BNM PORTAL
Objavljeno: 27.05.2020.

Poziv „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II“ uključuje sva tri temeljna prioriteta Europskog socijalnog fonda – zapošljavanje, socijalnu uključenost i obrazovanje, tri stupa koja omogućavaju kvalitetan i uključiv život u zajednici.

Općina Sv. Filip i Jakov prva je od 34 jedinice lokalne samouprave u Zadarskoj županiji, šest gradova i 28 općina, kojoj je prije dvije godine uspješno odobren i financiran projekt “Zaželi“, za koji su dobili 917.952,42 kuna. Zaposleni u projektu zahvaljujući općinskim poticajima od 1.100 kuna bruto za plaće u svojevrsnom programu »Pomoć u kući« umjesto 16 krajnjih korisnika skrbe od 21 korisniku, a Općina također po potrebi mjesečno za svakog korisnika za kućne potrepštine dodatno uplaćuje do 200 kuna. Projekt doprinosi smanjenju nezaposlenosti i povećanju kvalitete života osoba kojima je potrebna pomoć u kući i socijalizacija s područja Općine Sveti Filip i Jakov, a Općina je prijavila i njegov drugi dio tj. Poziv „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II, ovaj put sa sistemom 5 plus 1, pet radnica za pomoć u kući i jedan kordinator.

Poziv se provodi u okviru Specifičnog cilja 9.i.1 Borba protiv siromaštva i socijalne isključenosti kroz promociju integracije na tržište rada i socijalne integracije ranjivih skupina, i borba protiv svih oblika diskriminacije.

Poziv „Zaželi – program zapošljavanja žena – faza II“ predstavlja nastavak financiranja aktivnosti prethodnog Poziva „Zaželi – program zapošljavanja žena“ “ te će projekt i u drugoj fazi pozitivno utjecati na niz različitih aspekata socio-ekonomskih problema pojedinaca, ali i same lokalne zajednice, kroz smanjenje nezaposlenosti žena zapošljavanjem u projektu, ali i kroz povećanje zapošljivosti zaposlenih žena nakon završetka projekta te poboljšanje kvalitete života i van institucionalne skrbi uključenih starijih i potrebitih osoba.