Obavijest o provođenju preventivne sustavne proljetne deratizacije i larvicidne dezinsekcije na području Općine Sv.Filip i Jakov

Autor: Općina Sv. Filip i Jakov
Izvor fotografije: google
Objavljeno: 14.05.2020.

Za provedbu radova koristiti će se isključivo pripravci proizvođača koji su registrirani za ovu namjenu te posjeduju rješenja Ministarstva zdravstva i ostale potrebne dozvole za primjenu u Republici Hrvatskoj.

Obavještavamo Vas da će se dana 15.05.2020. započeti sa provođenjem obvezatne preventivne proljetne deratizacije i larvicidne dezinsekcije na području Općine Sv.Filip i Jakov. Ista će trajati do 21.05.2020.

Svi pripravci će se primjenjivati sukladno uputama proizvođača, pravilnima struke te prema preporukama Programa mjera obvezatne preventivne deratizacije za područje Općine Sv.Filip i Jakov u 2020. godini. U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta radovi se odgađaju za slijedeći povoljniji termin.

SUSTAVNA DERATIZACIJA ĆE SE PROVODITI RASUTIM I PARAFINSKIM MAMCIMA KOJI ĆE SE POSTAVLJATI NA PRIVATNE I JAVNE POVRŠINE DOK ĆE SE LARVICIDNA DEZINSEKCIJA PROVODITI LARVICIDIMA ( TABLETAMA ).

KAKO BI SE ZADANE MJERE PROVELE USPJEŠNO POTREBNA JE SURADNJA SVIH STANOVNIKA OPĆINE SV.FILIP I JAKOV, TE PRIDRŽAVANJE SLJEDEĆIH MJERA ( ONEMOGUĆITI DJECI PRISTUP OTROVIMA, ONEMOGUĆITI DOMAĆIM ŽIVOTINJAMA PRISTUP OTROVIMA TE NE DIRATI I PREMJEŠTATI ZATROVANE MEKE ).