Monodrama "Govorite li hrvatski" 25.10. u kinu u Sv. Filipu i Jakovu

Objavljeno: 24.10.2018

Sutra 25.10 u 12:00 sati u kinu u Sv. Filipu i Jakovu održati će se besplatna predstava "Govorite li hrvatski" za učenike viših razreda osnovne i učenike srednje škole. Organizator predstave je Općina Sv. Filip i Jakov a pokrovitelj je Zadarska županija.

Monodrama "Govorite li hrvatski" premijerno je izvedena 11.veljače 1994. godine u Dramskom kazalištu Gavella. Joško Ševo na pitanje Govorite li hrvatski? odgovara na najbolji mogući način, stihovima i monolozima nekih od najvećih hrvatskih pjesnika i pisaca. Tako u predstavi možemo čuti tekstove Ive Vojnovića, Ivana Gundulića, tekst Bašćanske ploče, Marina Držića, Ivana Kozarca, Tina Ujevića, Drage Ivaniševića i mnoge druge. Predstava je odigrana preko 550 puta. Osim diljem Hrvatske (Brač, Trogir, Split, Dubrovnik, Osijek, Umag, Rovinj, Pula, Zadar...) i Europe (Beč,München, Stockholm, Pečuh, Prag, Amsterdam….) predstava je gostovala na još dva kontinenta- Afrika(Južnoafrička Republika) i Sjeverna Amerika (SAD i Kanada). Dijelovi predstave su izvedeni prilikom dolaska Pape Benedikta XVI. u Hrvatsku u Hrvatskom narodnom kazalištu.