Ekipa OŠ Sv. Filip i Jakov osvojila prvo mjesto na natjecanju iz robotike

Objavljeno: 12.02.2025

NATJECANJE IZ ROBOTIKE CROTIAN MAKERS LIGE (ZA REGIJU ZADAR) U GOSPIĆU 4.2.2025. – 1. MJESTO ZA EKIPU OŠ SVETI FILIP I JAKOV

Croatian Makers liga je projekt Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) iz Zagreba započet u školskoj godini 2015./16. To je najveće je takvo natjecanje u EU-u s više od 12 000 djece uključene tijekom svake školske godine u više od 600 škola i neprofitnih organizacija.
Obrazovne institucije sudjeluju u 4. kola natjecanja tijekom školske godine i to lokalno u online obliku te Superfinalu s po jednim (prvoplasiranim) predstavnikom iz svake regije. Svake se godine 3. kolo održava uživo u nekom od gradova regije kojoj škola pripada. Ove se godine natjecanje održalo u Gospiću, 4. veljače u popodnevnim satima. Sudjelovalo je devet ekipa u dvije starosne skupine (mlađa i starija).

"Naša škola više godina sudjeluje u ovom natjecanju po kolima s dvije ekipe (starijom i mlađom). Ove godine sudjelovali smo sa starijom dobnom skupinom, učenicima osmih razreda: Niko Balunović (8.b), Šime Morović (8.b), Roko Nikola Galešić (8.a) i Marko Galešić (8.a) u pratnji mentora Marija Preložičeka. Učenici su se istaknuli svojim radom i umijećem programiranja robota te su osvojili prvo mjesto od svih nazočnih ekipa ostavljajući drugoplasiranu ekipu za gotovo 600 bodova od ukupno mogućih 2000.Iskreno čestitamo ekipi na ustrajnom radu i napredovanju te postignutom rezultatu i želimo im sreću u daljnjem natjecanju", poručuju iz škole.

OŠ Sv. Filip i Jakov